WSPOMOŻ NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ
WSPOMOŻ NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ
 redakcja 

rada naukowa

mgr Grzegorz A. BUCZEK
mgr Paweł GRODZICKI
prof. nzw. dr hab. Małgorzata ROZBICKA
dr inż. arch. Grzegorz RYTEL
prof. nzw. dr hab. Jan SŁYKzespół redakcyjny

Katarzyna Billik

Studiowała na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej oraz na Politechnice w Tampere w Finlandii. Współpracuje z biurami w Polsce i Szwajcarii. W wolnych chwilach zajmuje się podróżami, fotografią analogową oraz rozwijaniem pasji kulinarnych.

Matylda Gąsiorowska

Absolwentka Wydziału Architektury PW oraz Socjologii Stosowanej i Antropologii Społecznej w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych na UW.
Lubi podróżować, ale zawsze szczęśliwa wraca do domu, bo nade wszystko uwielbia Warszawę i tu chce żyć i pracować. Dlatego bliskie są jej szeroko rozumiane problemy warszawskich przestrzeni publicznych. Jest zawodniczką we frisbee ultimate.

Karolina Matysiak

Historyczka sztuki, architektka. Absolwentka Instytutu Historii Sztuki UW i Wydziału Architektury PW. Zajmuje się architekturą mieszkaniową XX wieku, w szczególności związkami przedwojennych idei z PRL-owskimi osiedlami mieszkaniowymi. Współpracowała m. in. z Fundacją Nowej Kultury Hopsiup Projekt i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Autorka artykułów poświęconych tematyce architektonicznej m. in. w „Recyklingu Idei”, „Kwartalniku Architektury i Urbanistyki”, „MustachePaper”.

Marta Lissowska

Studentka Wydziału Grafiki na warszawskiej ASP, absolwentka MISH-u UW.
W wolnych chwilach zajmuje się malowaniem, tkaniem gobelinów i ceramiką.

Igor Łysiuk

Dyplomant na Wydziale Architektury PW, studiował również na Karlsruhe Institute of Technology. Współpracuje z biurami architektonicznymi w Polsce i Wielkiej Brytanii. Oprócz tego zajmuje się propagowaniem edukacji architektonicznej na poziomie licealnym. W wolnych chwilach pasjonat motoryzacji i sportów motorowych.

Łukasz Stępnik

Absolwent Wydziału Architektury PW, uczy rysunku odręcznego i współtworzy stronę www.teoriaarchitektury.blogspot.com. Praktykował w biurach architektonicznych w Polsce i Szwajcarii. Obecnie interesuje go popularyzacja szeroko pojętej teorii projektowania, co stara się realizować poprzez tłumaczenie esejów i manifestów architektury XX i XXI wieku.

Milena Trzcińska

Absolwentka Wydziału Architektury PW oraz w Instytucie Kultury Polskiej UW. Współtworzy bloga www.teoriaarchitektury.blogspot.com. Interesuje ją antropologiczne spojrzenie na architekturę. Stypendystka programu Rządu Indonezyjskiego Darmasiswa.

KWARTALNIK RZUT
www.kwartalnikrzut.pl
redakcja@kwartalnikrzut.pl

2013-2019 © treść: RZUT / grafika + www: Przemysław Sobiecki