kwartalnik rzut

Klimatyczna Regeneracja Miast – Łódź 2022

Już w przyszłym tygodniu rozpocznie się II edycja Międzynarodowego Kongresu REGENERACJA MIAST, który 7-8 czerwca 2022 r. odbędzie się w Łodzi na terenie EC1 Łódź – Miasto Kultury przy ul. Targowej 1/3. Tematem wiodącym tegorocznej edycji Kongresu będzie “KLIMATYCZNA REGENERACJA MIAST”, a wydarzenie skupiać się będzie na polityce i procesach regeneracji miast postrzeganych przez pryzmat adaptacji do zmian klimatycznych. Jednym z wiodących tematów wydarzenia będzie zrównoważone budownictwo. Jakie praktyki podejmują firmy z sektora deweloperskiego w celu zrównoważonego gospodarowania wodą i energią?

Wydarzenie adresowane jest do przedstawicieli samorządów i osób odpowiedzialnych za miejską politykę przestrzenną, przedstawicieli uczelni wyższych, przedstawicieli biznesu z branż związanych z rozwojem miast, m.in. deweloperów, architektów, inwestorów czy instytucji finansowych, przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu oraz inwestorów, a także przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na rzecz rozwoju miast.

Do udziału zapraszamy również studentów kierunków związanych z architekturą, urbanistyką, planowaniem przestrzennym, budownictwem, zrównoważonym rozwojem miast i gospodarek, nowymi technologiami, przedsiębiorców – w tym w szczególności z sektora mikro- i małych przedsiębiorstw i startupy, miejskich aktywistów oraz przedstawicieli mediów szczególnie zainteresowanych tematem zrównoważonego rozwoju miejskich przestrzeni. 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny – wymagana jest rejestracja.

Formularz rejestracyjny oraz więcej informacji o wydarzeniu dostępnych jest
na stronie: 
www.regeneracjamiast.pl.

Organizatorem Kongresu jest Miasto Łódź, a realizatorem Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej. Wydarzenie jest organizowane w ramach cyklu wydarzeń ruchu Open Eyes Economy.

Więcej tekstów
RZUT +36 Wnętrza – Call for papers